Indický zázrak

Boswellia prášek z pryskyřice

Boswellia serrata je středně velký strom dorůstající do výšky 2 až 8 metrů. Vyskytuje se v teplých a suchých, hornatých oblastech zejména v severní a střední Indii, ale narazit na něj můžeme také v Africe a na Středním východě. Strom zaujme kromě svých drobných žlutých až bílých květů i zázračnou kůrou, ze které vytéká míza s léčivými účinky.
Koupit v obchodě Více informací
Kompromis jménem Green Bali

Mize je součástí východní medicíny ájurvéda již několik století a od přelomu tisíciletí na ni narazíme i na našem trhu, kde si rychle našla své příznivce.

Pryskyřice získaná z Boswellie obsahuje velké množství boswellových kyselin, které mají silné protizánětlivé účinky a jsou již od starověku využívány k léčbě kloubů, pohybového aparátu a jiných zdravotních neduhů. Nejkvalitnější pryskyřice se získává ze stromů, které rostou v suché a kamenité půdě. Sušší a kamenitější půda sice způsobí pozvolnější růst kadidlovníku, zato získaná pryskyřice dosahuje mnohem vyšší kvality.

Boswellia je dostupná jako kapsle, prášek nebo mast. Extrakt v kapslích se pohodlně užívá, lépe dávkuje, často obsahuje vyšší koncentraci účinných látek, a navíc získáte větší přehled, kolik miligramů Boswellie jste požili. Pokud ale upřednostňujete tradiční užívání bylin, bude Vám určitě lépe vyhovovat prášek z Boswellie. Výhodou zde pak může být i cena Boswellie v práškové podobě, která může být dostupnější než extrakt Boswellie v kapslích.

Správné dávkování a užívání

Optimální dávka jsou 2 gramy prášku denně, které přidáme do vody, šťávy, džusu nebo čaje a zamícháme. Boswellii můžeme přidat také do pokrmu nebo smoothie. Pro odvážení prášku budeme potřebovat digitální váhu, ale postupem času budeme mít denní množství v oku. Prášek neužíváme nalačno.

Vedlejší účinky

Při užívání Boswellie nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Její užívání by však měli pro jistotu zkonzultovat se svým lékařem lidé s vážnými zdravotními problémy. Produkt není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do 14 let.

© 2023 | Provozovatelem webu je PlaBio, s.r.o., Podzimní 1436/37, 466 02 Jablonec nad Nisou, IČO: 03945294